Jeśli właśnie jesteś na etapie wyboru okien dachowych do swojej inwestycji, kolejne cztery artykuły, które pojawią się na naszym blogu, zostały napisane z myślą o Tobie. Weryfikujemy w nich obiegowe opinie dotyczące okien dachowych.

Wszystko, co chciałbyś wiedzieć o oknach dachowych - FachowaBudowa.PLOkna połaciowe, a straty ciepła

Musimy pamiętać o tym, by do odpowiedniego typu domu dobierać właściwe okna dachowe. Wiadomo, że każde okno, zarówno połaciowe, jak i zwykłe, jest miejscem straty ciepła. Budując więc dom energooszczędny lub nawet pasywny, zadbajmy o to, by wybierać produkty o podwyższonych parametrach izolacyjnych. Co więcej, ważny jest też ich prawidłowy montaż. Warto też mieć na uwadze to, że okna połaciowe są źródłem pasywnego ogrzewania energią słoneczną w zimie, dlatego należy je właściwie rozplanować.

Gorące poddasze

Pomieszczenia usytuowane na poddaszu są urocze, ale w obiegowej opinii kojarzą się zwykle z miejscami, w których latem nie da się wysiedzieć. Często winą za taki stan rzeczy obarczane są właśnie okna połaciowe. Wystarczy jednak zastosować przesłony zewnętrzne, by zabezpieczyć się przed przegrzewaniem. Specjaliści rekomendują rolety zewnętrzne, jako najbardziej uniwersalne produkty, które zatrzymują aż 97 % ciepła.

Na co Wy zwracacie uwagę wybierając okna dachowe? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach pod tym tekstem!