Co jest prawdą, a co obiegowym mitem? Kolejna dawka ciekawych informacji o dachówkach. Czytajcie i komentujcie pod tekstem.

dachówka - fakty i mity3 - FachowaBudowa.PL Czy to prawda, że żaden rodzaj pokrycia dachu nie jest odporny na mchy i porosty?

W zasadzie tak. Najbardziej narażone są dachy, które znajdują się w dość bliskim sąsiedztwie drzew, lasów czy jezior. Warto pamiętać, że ważnym elementem ochrony naszego dachu jest profilaktyka. Zadbajmy więc o to, by dokładnie oczyścić dachówkę, a następnie położyć impregnat np. silikonowy, który zmniejsza intensywność wnikania wody oraz dwutlenku węgla w dachówkę. Dzięki temu dach jest bardziej odporny na wnikanie brudu oraz jego późniejsze czyszczenie jest dużo łatwiejsze.

dachówka - fakty i mity4 - FachowaBudowa.PLWszyscy polecają mi zakup dachówki dużych rozmiarów. Dlaczego?

Być może dlatego, że większe dachówki pozwalają na szybsze pokrycie dachu. Zazwyczaj wykonawca ma mniej pracy, więc powinien skasować nas trochę mniej za robociznę. Jednak duże dachówki nie zawsze zdają egzamin od strony estetycznej, bo przecież pokrycie powinno współgrać z charakterem całego budynku. Musimy również pamiętać, że kształt dachu oraz miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego też w pewnym stopniu mogą ograniczać nasz wybór.

Z jakimi mitami dotyczącymi dachówki spotykacie się na co dzień? Zapraszamy do dyskusji pod artykułem!