Ceglane ściany nie są już wyłącznie domeną postindustrialnych loftów. Polacy coraz częściej przemycają magię cegły do swoich wnętrz, stosując płytki ceglane.

dlaczego warto kupować płytki ceglane - FachowaBudowa.PL Znudziły Ci się banalne kolory farb zalegających na półkach w marketach? Zastosuj we wnętrzu swojego domu ceglane płytki. Materiał ten zyskał wielką popularność w czasach kiedy zapanowała moda na urządzenie mieszkań w postindustrialnych przestrzeniach. Okazało się, że tradycyjna klasyczna cegła prezentuje się zjawiskowo na tle banalnego tynku.

Styl znany z loftów można przenieść również do mieszkań i domów jednorodzinnych. Projektanci są zgodni – ceglany wystrój pasuje niemal do każdego rodzaju wnętrz. Najpiękniej prezentuje się oczywiście w korytarzu, kuchni lub salonie, otoczony stylowymi starymi meblami.

Płytki ceglane są nie tylko uniwersalne, ale również bardzo praktyczne. Dlaczego warto stosować płytki ceglane2 - FachowaBudowa.PLPrzykładowo pozwalają zakryć brzydką, zniszczoną lub nierówną ścianę, która wymaga remontu. Co więcej, cegła ma bardzo dobre właściwości akustyczne – okładzina z płytek ceglanych bardzo dobrze wygłuszy pomieszczenie.