Dom Kereta 2 - najwęższy dom świata - FachowaBudowa.pl - budowa, remont, architektura, ciekawostkiDom Kereta, czyli najwęższe locum mieszkalne świata, umiejscowiony jest na warszawskiej Woli, na styku dwóch, zupełnie niewspółgrających tkanek architektonicznych. Jedna ściana zajmowanej przez dom szczeliny należy do przedwojennej kamienicy przy ulicy Żelaznej, druga zaś do spółdzielczego punktowca.

Choć działka, na której stoi budynek ma w najwęższym miejscu 92cm, a w najszerszym 152cm szerokości, wnętrza domu Kereta są w 100% przystosowane do życia (oczywiście życia osób bez słoności do klaustrofobii).

Kto jest odpowiedzialny za budowę tego dziwnego obiektu?

Młody architekt, Jakub Szczęsny postanowił zaprojektować dom, który mimo swojej mikro skali będzie w pełni funkcjonalną przestrzenią do zamieszkiwania, a przy okazji pracownią twórczą. Dom Kereta jest tak naprawdę formą instalacji artystycznej. Głównym lokatorem, zaproszonym przez Szczęsnego do zamieszkania w budynku, jest izraelski pisarz polskiego pochodzenia, Etgar Keret (stąd nazwa budynku). Podczas jego nieobecności do rezydowania w domu zapraszani są rozmaici artyści z całego świata.

Więcej informacji znajdziecie tutaj.