Rynek mini-domów/mieszkań bardzo szybko się rozwija. Coraz chętniej wybieramy mały metraż, aby nie obciążać się kredytami na całe życie i, co się z tym wiąże, cieszyć się pełną wolnością. Propozycja małej amerykańskiej firmy Heirloom z Portland w Oregonie, świetnie wpisuje się w minimalistyczny styl życia. „Wszędzie dobrze, ale w domu najlepiej”? Z domem Heirloom Tiny Home wszędzie będzie najlepiej, bo budynek może przemiszczać się razem z Tobą 😀

Jak to działa i ile kosztuje?

Projektanci z Hierloom podchodzą indywidualnie do każdego klienta. Po rozmowie z inwestorem przygotowują spersonalizowany projekt w pełni dostosowany do oczekiwać przyszłych lokatorów. Wszystki użyte materiały są z najwyższej półki, nie ma tutaj mowy o kiepskiej jakości.

Nawet podstawowy model mobilnego mikro-domku, który można kupić w cenie $65,000 jest całkiem nieźle wyposażony, można rzec nawet luksusowo 🙂 Posiada m.in. drewniane lub bambusowe podłogi w całym budynku, granitowe blaty, bejcowane/malowane meble i wyposażenie ze stali nierdzewnej w kuchni, pralkę z suszarką i grzejnik. Dodatkowo cały domek jest pomalowany w środku i na zewnątrz. Dom na kółkach ma możliwośc podpięcia do zewnętrznych źródeł energii różnego typu.

 Pierwszy projekt Heirloom: