Waste House - dom ze śmieci8 - FachowaBudowa.PL O ponownym wykorzystaniu odpadów mówi się od lat bardzo dużo i widać wyraźnie, że świadomość sporej części mieszkańców Ziemi znacząco w tej kwestii wzrosła. Czy jednak spodziewalibyście się, że śmieci można wykorzystać do budowy domów, które w dodatku wcale nie przypominają budowli widywanych gdzieś w indyjskich slumsach?

Waste House to dom zaprojektowany przez BBM Architects z pomocą studentów University of Brighton (Anglia, hrabstwo East Sussex). Waste House - dom ze śmieci7 - FachowaBudowa.PLBudynek stanął na terenie kampusu i jest przedmiotem badań studentów kierunków związanych z designem. Jak już zapewne się domyślacie, budynek wzniesiono ze śmieci. Przy jego budowie pomagało 250 studentów.

Celem projektu jest udowodnienie, że można wybudować coś z „niczego” i nie będzie to tymczasowa altanka, tylko porządny dom, spełniający wymogi przepisów budowlanych.

Do budowy Waste House użyto wielu niezwykłych materiałów, np. szczoteczek do zębów, kaset VHS czy pudełek do płyt dvd. Przez najbliższe lata wszystkie elementy konstrukcji będą monitorowane, aby sprawdzić czy założenia projektowe dobrze sprawdzają się w rzeczywistości.

Szczegółowe informacje nt Waste House znajdziecie tutaj (wymagany j. angielski na przyzwoitym poziomie).

O budowie Waste House w BBC