Kiedy polski mieszkaniec miasta słyszy o planowanych pracach drogowych na trasie, którą na co dzień przemierza, wie, że będą problemy. Jak się okazuje, wcale nie musi tak być, co po raz kolejny udowodnili Chińczycy. Długa na pół kilometra estakada w centrum miasta Nanchang została wyburzona w ciągu 56 godzin, wliczając czas uprzątnięcia terenu.

ekspresowe-wyburzanie-estakady-w-chinachOd czasu budowy wiaduktu 24 lata temu, ilość pojazdów na drogach znacząco wzrosła. Obiekt nie był dostatecznie szeroki, aby sprostać aktualnym potrzebom. Poza tym, jego położenie kolidowało z planami rozbudowy systemu metra, dlatego władze zadecydowały o rozbiórce.

Prace rozpoczęły się w piątek 26 sierpnia o 22:30. Po obu stronach estakady zgromadzono w sumie 116 koparek. Maszyny pracowały jednocześnie, dzięki czemu sama rozbiórka została ukończona w ciągu jednej nocy. Pozostałe prace obejmowały oczyszczanie terenu. Cała operacja (rozbiórka + uprzątnięcie terenu) zajęła jedynie 56 godzin. W poniedziałek rano, teren na którym prowadzono prace został ponownie otwarty do publicznego użytku.

Widok 116 koparek pracujących w tym samym czasie robi wrażenie. Sami zobaczcie.