Bezstresowo przed budową - Projekt domu cz.2 Przed wyborem...Wiem, że moment wyboru projektu jest bardzo ekscytujący, ale zanim przejdziemy do tej czynności, warto przemyśleć kilka kluczowych kwestii. Być może uznasz to za banał, ale czasem w ekscytacji czy poddenerwowaniu, zapominamy o tzw. „oczywistych oczywistościach”.

Zanim weźmiesz się za szukanie projektu, określ czego właściwie oczekujesz od wymarzonego domu, co jest ważne dla ciebie i twojej rodziny. Ile pokoi, łazienek potrzebujecie, jaki układ funkcjonalny pomieszczeń będzie dla was komfortowy, czy preferujecie przestronne przestrzenie czy raczej przytulne kąty itp. Zastanów się też, co będzie najlepiej współgrało z waszym trybem życia. Dokładnie przeanalizuj swoje możliwości finansowe, by również do nich dopasować projekt.

Dobrym zwyczajem jest, by nie budować domu większego niż 30-40% powierzchni działki, dom o pow. 120m2, to komfortowa wielkość dla czteroosobowej rodziny. Nie ma sensu przesadzać, bo przecież na samej budowie wydatki się nie kończą. Każdej zimy dom trzeba będzie ogrzać, co może być bardzo kosztowne, jeśli nie dopasujesz wielkości domu do wielkości swojego portfela.

Już za 4 dni opowiemy więcej o projektach typowych (gotowych).

Zapraszamy