Kwestia tego czy ogrzewać czy nie planowany przez nas garaż, zależy od dwóch istotnych czynników. Po pierwsze: co będziemy w nim przechowywać, po drugie czy jest on wolnostojący czy połączony z bryłą domu.  

fachowabudowa.pl - garaż ogrzewany vs nieogrzewany2O czym musisz pamiętać?

Nie ma konieczności ogrzewania garażu. Pamiętaj, że zimą i tak będzie utrzymywała  się w nim wyższa temperatura niż na zewnątrz. Jeśli zależy Ci na dobrym utrzymaniu samochodu, warto wziąć pod uwagę fakt, że pojazdy nie lubią wahań temperatury. Czytaj dalej, by dowiedzieć się kiedy warto ogrzewać garaż!

Temperatura na plus

Warto dopilnować, by w garażu znajdującym się w bryle domu temperatura była zawsze na plusie. Dlaczego? Często przechowujemy w nim kosiarkę, meble tarasowe, rośliny – elementom tym należy zapewnić komfortową temperaturę. Co więcej, dodatnia temperatura jest ważna jeśli do naszego garażu doprowadzona jest woda i chcemy z niej korzystać również zimą. Zapamiętaj: garaż znajdujący się w bryle domu powinien być ogrzewany do temperatury 5 – 8 °C.

Kiedy nie trzeba ogrzewać?

Odpowiedź jest prosta: jeśli garaż jest obiektem wolnostojącym. Są jednak wyjątki od tej zasady np. jeśli w naszym wolnostojącym garażu znajduje się sala rekreacyjna lub inne pomieszczenie, do którego doprowadzamy C.O.  W drugiej części artykułu ogrzewany vs nieogrzewany zdradzimy m.in. jaką bramę wybrać do garażu, który ogrzewamy, by skutecznie trzymała ciepło i zabezpieczała przed mrozem.