garaż ogrzewany vs nieogrzewany cz.2 - FachowaBudowa.plW poprzednim artykule pisaliśmy, kiedy warto ogrzewać garaż, a w jakim przypadku nie jest to konieczne. Tym razem zajmiemy się zagadnieniem dot. tego w jaki sposób zatrzymać ciepło w tym pomieszczeniu i jaką bramę dopasować do ogrzewanego garażu. Zapraszamy do lektury, a następnie dyskusji w komentarzach!

Nie trać ciepła!

Jeżeli zdecydowałeś się na ogrzewany garaż musisz zadbać o ocieplenie każdej przegrody zewnętrznej (ściany i strop). Dlaczego? Jest to konieczne, by ograniczyć straty ciepła i zapewnić komfort użytkowania. Ocieplając, powinniśmy pamiętać o tym, że ściany garażu, który ocieplamy do 8 °C, muszą mieć współczynnik przenikania ciepła poniżej 0,9, natomiast dach 0,7 W/(m2 x K).

Brama garażowa, która zapewni komfort!

Garaż znajdujący się w bryle budynku wymaga dobrze ocieplonej bramy segmentowej. Najlepiej żeby miała stalowe segmenty wypełnione pianką poliuretanową. Warto też pamiętać o odpowiednich uszczelkach, które chronić będą garaż przed utratą ciepła.

Dlaczego w garażu ocieplanym nie warto montować bramy uchylnej? Otóż nawet jeśli jest ocieplana, to gdy ją zamkniemy, na obwodzie skrzydła może pojawić się szczelina, która naraża nasz garaż na niepotrzebną utratę ciepła.