Ekofiber - termoizolacja celulozowa cz.1Jakiś czas temu pisaliśmy o bardzo skutecznej metodzie termoizolowania przegród za pomocą granulatu celulozowego. Obiecaliśmy wtedy, że postaramy się o opinię eksperta w kwestii różnic między wspomnianym wyrobem celulozowym, a innymi granulatami. Zgodnie z obietnicą, mamy dla Was tekst prosto od fachowca.

Pan Jacek Kraj jest właścicielem firmy EKOFIBER z Krakowa, która działa w branży od blisko ćwierć wieku, a jedną z jej głównych specjalności są właśnie termoizolacje. Firma ma doświadczenie w izolowaniu rożnymi materiałami, jednak od dłuższego czasu promuje przede wszystkim ekofiber. Tekst od firmy EKOFIBER Kraków podzieliliśmy na dwie części. Pierwsza skupia się na najważniejszych informacjach o materiale ekofiber i stanowi świetne uzupełnienie naszego tekstu o izolacjach z celulozy. W drugiej części (która ukaże się w przyszłym tygodniu) Pan Jacek porównuje właściwości celulozy z innymi termoizolacjami. Zapraszamy do lektury.

 

izolacje scian 14Wytwarzanie

Technologia produkcji EKOFIBRU oparta jest na odzyskiwaniu włókien celulozy w procesie produkcyjnym na sucho z czarno-białej makulatury gazetowej. Tak uzyskane włókna poddawane są mineralizacji (również na sucho) dwoma związkami boru. Uzyskany materiał ma postać sypką, bez lepiszcza. Pakowany jest w worki papierowe. granulat celulozowy zagęszczany jest do gęstości pozornej 150 kg / m³. Waga jednego worka gotowego materiału wynosi 15kg.


DystrybucjaEkofiber - termoizolacja celulozowa cz.1

Dystrybucja realizowana jest poprzez sieć autoryzowanych firm wykonawczych w kraju. Producent udziela 10 lat gwarancji na materiał pod warunkiem, że montaż wykonała jedna z w/w firm. Dzięki temu mamy gwarancję że realizacja została wykonana w sposób zgodny z technologią i założeniami prawnymi oraz przy zastosowaniu odpowiednich maszyn (agregatów wdmuchujących).


Ekofiber - termoizolacja celulozowa cz.1Główne zalety ekofibru

1. 100% wykorzystania materiału.
2. Wysoka wydajność – jedna trzyosobowa brygada wykonuje 300 ÷ 500 m² 15-centymetrowej grubości docieplenia stropodachu wentylowanego w ciągu jednego dnia; wydajność agregatu
wynosi 20 m³/h, podawanie z poziomu zerowego do 11 kondygnacji, w poziomie promień wynosi 50 m.
3. Możliwość wykonywania usługi bez względu na porę roku i warunki pogodowe.
4. Ciągłość warstwy umożliwiająca minimalizację mostków termicznych (poddasza).
5. Brak uciążliwości dla otoczenia i mieszkańców przy wykonywaniu usługi.
6. Materiał jako jedyny nie wymaga stosowania folii paroizolacyjnych.
7. Ekofiber jest w pełni ekologiczny, nie zawiera żadnych szkodliwych chemikaliów.


Metody montażu

EKOFIBER jest montowany przeważnie metodą wdmuchiwania („blow-in”). Dzięki technologii blow-in (wdmuchiwania) doskonale nadaję się do izolacji stropodachów wentylowanych. Przyjmuje się że około 20% wszystkich strat ciepła w budynku spowodowanych jest przez złą lub niewystarczająco dobrą izolację stropodachu.

Ekofiber - termoizolacja celulozowa cz.1

Zwrot poniesionych kosztów

Zastosowanie właściwej technologii da nam pewność oszczędności, a co za tym idzie, szybkiego zwrotu poniesionych nakładów finansowych. Średni czas zwrotu przy budynkach niskich (4 kondygnacyjnych) to 2-3 lata.

 

Jacek Kraj - EKOFIBER KrakowAutor:
Jacek Kraj
EKOFIBER Kraków
EKOFIBER - Kraków - FachowaBudowa
ekofiberkrakow.pl

W kilku zdaniach o sobie:
Od ponad 17 lat działam w branży dociepleń budynków poprzez nadmuch granulatów izolacyjnych. Pod moim kierownictwem zrealizowaliśmy ponad 400tyś m2 izolacji. Pozyskałem też kilku kluczowych parterów biznesowych. Jestem prezesem grupy networkingowej BNI Sharks.