MyPad czyli... tanie mieszkanie w kontenerzeStrona MailOnline (serwis internetowy angielskiego dziennika DailyMail) poinformowała dziś o oficjalnym rozpoczęciu niesamowitego projektu londyńskiej organizacji chrześcijańskiej Forest YMCA. W odpowiedzi na trwające od lat problemy mieszkaniowe sporej części młodych, niezbyt zamożnych londyńczyków, FYMCA postanowiło przygotować osiedla tanich mieszkanek w… kontenerach.

Jeżeli słowo kontener kojarzycie z jakimś obskurnym barakiem – nic bardziej mylnego. Sprowadzane z Chin „mieszkanka” nazwane MyPads (koszt jednego to 20 000 funtów) mieszczą pokój z małą kuchnią i łazienką z prysznicem. Pomieszczenia są klimatyzowane, a na wyposażeniu jest także łóżko, niezbędne meble i telewizor lcd. Koszt wynajmu to 75 funtów na tydzień, co w londyńskich warunkach jest naprawdę dobrą ofertą dla młodych ludzi (ok. 30% najniższej krajowej tygodniówki). Organizacja Forest YMCA od dawna próbowała zalegalizować swój pomysł, teraz wreszcie projekt stanie się rzeczywistością.

Opinie londyńczyków co do opłacalności projektu i walorów estetycznych kontenerów są różne. A co wy myślicie o MyPads? Czy waszym zdaniem pomysł mógłby przyjąć się w Polsce? Zachęcam do komentowania poniżej….