W każdym zakątku świata znajdziemy miejsca oddalone od dużych jednostek urbanistycznych. Ludność zamieszkująca te obszary bardzo często nie jest wystarczająco liczna, aby dostawcom energii opłacało się inwestować w infrastrukturę, a czasami lokalizacje te zostały pozbawione dostępu do mediów w wyniku kryzysowych warunków (klęski, wojny itp.) Jedynym skutecznym i ekonomicznie rozsądnym rozwiązaniem dla takich miejsc, jest energia z mobilnych agregatów, szczególnie tych wykorzystujących odnawialne źródła. Ecosphere Technologies stworzyło największy mobilny generator na energię słoneczną, który ma umożliwić rozwój rejonom pozbawionym stałego dostępu do energii. Zobaczcie co oferuje Ecos PowerCube.

PowerCube ma formę kontenera (ISO), dzięki czemu może być wygodnie dostarczony na miejsce przeznaczenia, drogą lądową, powietrzną i morską. Dostępne są 3 wielkości kontenerów: 10, 20 i 40 stóp (w tekście odnosimy się do największej opcji). Po osiągnięciu celu można go łatwo rozłożyć. Panele słoneczne są wysuwane automatycznie na specjalnych wałkach (wyjeżdżają jak szuflady). Niemalże natychmiast można rozpocząć produkcję prądu o mocy do 15kW. Energia jest kumulowana w bateriach, będących na wyposażeniu PowerCube.

Rozwiązanie Ecosphere Technologies nie jest jedynie agregatem na baterie słoneczne. Wyprodukowana energia może zasilać rozmaite systemy zamontowane w kontenerze, które dostarczają m.in. dostęp do internetu, komunikację satelitarną, możliwość oczyszczania i dystrybuowanie wody. Oczywiście PowerCube można wykorzystać do zasilania zewnętrznych jednostek, które nie są jego integralną częścią, mogą to być na przykład domy czy też szkoły.