Niesamowity hotel w kamieniołomie - InterContinental ShimaoZ jednej strony kojarzą się nam z zalewającą światowe rynki tandetą, z drugiej zaś, z kolebką najstarszej i do dziś przetrwałej cywilizacji z niezwykle bogatym dziedzictwem kulturowym. Oczywiście, mam namyśli Chińską Republikę Ludową lub po prostu Chiny. Kraj pracowitych, dobrze wykształconych i niezwykle kreatywnych ludzi, który bezsprzecznie staje się jedną z największych potęg gospodarczych na globie. Obiekt, który niebawem powstanie na przedmieściach Szanghaju, na pewno nie będzie miał nic wspólnego z tandetą. Będzie za to kolejną, niezwykłą wizytówką Chin w świecie.

 

Brytyjska firma Atkins, zaprojektowała niezwykły hotel, który umiejscowiony będzie u podnóża góry Tianmenshan, w głębokim na 100m kamieniołomie wypełnionym wodą.

Niesamowity hotel w kamieniołomie - InterContinental ShimaoPięcio-gwiazdkowy hotel Intercontinental Shimao będzie sięgał 19 pięter w dół kamieniołomu. Najniższe poziomy będą umiejscowione pod wodą i przewidziano na nich akwarium (z jedną ze szklanych ścian wychodzącą na restauracje i pokoje gościnne), basen i inne atrakcje związane ze sportami wodnymi.

Na wyższych piętrach hotelu znajdzie się ok. 380 pokoi gościnnych, kilka restauracji, kawiarni, sal bankietowych i konferencyjnych, baseny i SPA.

Do ogrzania nowoczensego budynku wykorzystane zostanie ciepło geotermalne, a jego dach pokryty będzie ekologiczną trawą. Niesamowite umiejscowienie hotelu dostarczy gościom nie tylko niezwykłych widoków, ale również umożliwi korzystanie z ekstremalnych rozrywek takich jak wspinaczka i bungee jumping.

Hotel w kamieniołomie ma powstać w ciągu 3 lat. Przewidywany koszt inwestycji to ok. 555 mln dolarów. Średnia cena za noc w Intercontinental Shimao przewidywana jest na ok 320 dolarów.