Przeźroczysty grzejnik z grafenem - FachowaBudowaPLTak wiemy, za oknem prawdziwa gorączka, więc artykuł o klimatyzacjach byłby bardziej na miejscu. Trudno. Mamy dla Was info o grzejnikach 🙂  Jak już zapewne wywnioskowaliście z nagłówka, nie chodzi o kolejny model zwykłego kaloryfera… Naukowcy z Instytutu Technologii Materiałów Elektronicznych, wykorzystując grafen, stworzyli grzejnik w postaci szyby.

Graphen_week-plakatO tym, że grafen niebawem całkowicie zmieni świat technologii słyszymy bardzo często. Pojawia się coraz więcej namacalnych dowodów, potwierdzających tę tezę. Jednym z nich jest bez wątpienia wspomniany szklany grzejnik czy też po prostu szklana płyta grzewcza (jak kto woli).

Dzięki ultracienkiej warstwie atomów węgla umieszczonej pomiędzy dwoma warstwami szkła, przeźroczysty radiator można rozgrzać nawet do temperatury 500 stopni Celsjusza. Niezauważalna gołym okiem warstwa grafenu pokrywająca szkło, umożliwia przewodzenie prądu i podgrzewanie materiału. Więcej o wynalazku naukowców z ITME i wielu innych przedsięwzięciach związanych z zastosowaniem grafenu, dowiedzą się uczestnicy Graphene Week 2016.

Graphene Week 2016

Graphene Week to największa międzynarodowa konferencja naukowa dotycząca grafenu. W tym roku gospodarzem tego prestiżowego wydarzenia jest Polska. Wynika to przede wszystkim z faktu, że  badania dotyczące zastosowania grafenu, prowadzone przez ITME, są bardzo wysoko oceniane na świece. Konferencja Graphene Week 2016 odbędzie się w dniach 13-17 czerwca w Warszawie.