Sposoby na mniejsze zużycie wody w ogrodzie_2 - FachowaBudowa.PLChoć wody mamy póki co pod dostatkiem to warto jednak zastanowić się nad prostym pytaniem: Czy nie zużywam jej na niepotrzebne prace? Poniżej znajdziesz kilka porad dotyczących tego jak oszczędzać wodę… i przy okazji dbać o domowe finanse.

Przede wszystkim warto zastanowić się nad alternatywnymi darmowymi źródłami wody. Jeśli posiadasz na działce studnię, to świetnie, sprawa rozwiązana. Natomiast jeśli jej nie masz to dobrym wyjściem z tej sytuacji może być deszczówka. Warto zakupić beczkę lub większy pojemnik na wodę, podpiąć go pod rurę spustową i cieszyć się z darmowej wody do wykorzystania w ogrodzie.

Poza tym zwracaj uwagę na to, co hodujesz w swoim przydomowym ogródku. Uprawiaj w tylko te rośliny, które potrzebujesz. Chwasty nie tylko wyglądają nieestetycznie, ale także pochłaniają sporą ilość wody.

Podlewaj rośliny, które potrzebują wody – niektóre świetnie sobie bez niej poradzą do najbliższego deszczu. Warto zwrócić także uwagę na strukturę gleby – ziemia zawierająca części organiczne jak kompost czy torf ma większe zdolności do magazynowania wody.

To jedne z wielu sposobów na oszczędzanie wody. Pamiętaj, że choć wciąż mamy jej sporo, warto już dziś pomyśleć o przyszłych pokoleniach!