Dawno nie pisaliśmy o kompaktowych domach i mieszkaniach. Zważając na sympatię jaką darzymy trend „mini”, czy jak kto woli „tiny”, a także spore zainteresowanie tematem z waszej strony, postanowiliśmy, że będzie pojawiał się na blogu częściej. Co takiego widzimy w tych „ciasnych klitach”? Ograniczenia wzmagają kreatywność, co wyraźnie widać po wnętrzach mini-lokali. To fascynujące, jak funkcjonalnie bywają urządzone. Cały ruch TINY udowadnia, że większość rzeczy którymi się otaczamy, nie jest niezbędna do życia na przyzwoitym poziomie. Mniejszy dom/mieszkanie to niższe koszty, a co za tym idzie, większa wolność, bo zgodzimy się, że kredyt na kilkadziesiąt lat, jest kulą u nogi. Oczywiście, nie twierdzimy, że lokum w wersji mini jest rozwiązaniem idealnym dla każdego. Warto jednak, nawet z czystej ciekawości, zwrócić uwagę na mocne strony tego trendu.

STARTER II - mikroapartamenty_6 - FachowaBudowaOk. Dziś króciutko na temat rodzimego projektu STARTER II.

Mniej więcej 3 lata temu, Spółka Dolnośląskie Inwestycje zakończyła przebudowę 10-kondygnacyjnego hotelu we Wrocławiu. W odnowionym budynku stworzono 149 wysokiej klasy mikroapartamentów wykończonych „pod klucz”. Mieszkania były dostępne w rozmiarach od 12 do 27 m2. Więcej o STARTER I pisaliśmy tutaj. Choć ceny lokali nie były szczególnie niskie (biorąc pod uwagę metraż) i pojawiały się wątpliwości czy znajdą nabywców, projekt okazał się sukcesem, w związaku z czym przystąpiono do realizacji drugiego etapu inwestycji… Nadchodzi STARTER II.

Starter II, w odróżnieniu od swojego poprzednika, będzie zupełnie nowym budynkiem, zlokalizowanym we Wrocławiu w obrębie dzielnicy Śródmieście przy Pasteura 18, nieopodal budynku STARTER I. Za projekt jest odpowiedzialne studio AP Szczepaniak.

Na dziesięciu kodygnacjach piętrowca znajdzie się 168 lokali w standardzie „pod klucz” z opcją gotowego wyposażenia w sprzęt AGD i meble na wymiar. Najmniejsze lokale mają mieć ok 13 m kw., największe prawie 31,5 m kw. Każde mieszkanie będzie składało się z części dziennej oraz aneksu kuchennego i niedużej łazienki. W największych mieszkaniach znajdzie się dodatkowo wydzielona sypialnia.

STARTER II to nie tylko mieszkania. Na siódmym piętrze znajdzie się duży zielony taras dla wszystkich mieszkańców piętrowca. W budynku przewidziano także powierzchnię pod studio fitness, restaurację, punkty handlowo-usługowe oraz wielostanowiskowy garaż podziemny i zadaszoną rowerownię.

W budynku ma się znaleźć również wypożyczalnia samochodów elektrycznych.

Budowa już ruszyła, a jej zakończenie jest planowane na grudzień 2016.