styropian w kropki GOLD fasadaStyropian w kropki. Brzmi nieco dziwnie i w rzeczy samej, seria produktów Termo Organiki, bo o niej mowa, wygląda dość oryginalnie na tle konkurencji. Widać to na załączonym obrazkach. No dobrze, ale po co właściwie kupować taki styropian? Walory estetyczne materiałów izolacyjnych nie mają żadnego znaczenia. Płyty styropianowe są przecież poukrywane wewnątrz elementów konstrukcyjnych. Po co to wizualne udziwnienie?

Kropki, to znak firmowy odróżniający styropiany Termo Organiki od innych dostępnych na rynku produktów. Swoją barwę zawdzięczają zawartości grafitu. Dlaczego krakowska firma tak bardzo chce zaznaczyć wyjątkowość swojego produktu? Ma ku temu kilka konkretnych powodów.

Styropian w kropki to, jak na razie, pierwszy materiał izolacyjny na rynku, będący pod stałym nadzorem Instytutu Techniki Budowlanej . Poddawany jest regularnym kontrolom, polegającym na losowym pobieraniu próbek z miejsc dystrybucji i poddawaniu ich testom jakości. Styropian kupowany jest przez ITB bez powiadomienia producenta, w dowolnym składzie budowlanym na terenie całego kraju, a następnie poddawany badaniom laboratoryjnym. Pozytywne wyniki, osiągane przez styropiany w kropki, zaowocowały zdobyciem przez Termo-Organikę Rekomendacji Technicznych i Jakości RTQ, co oznacza, że ich produkty spełniają wszystkie normy europejskie.

Kolejnym potwierdzeniem jakości oryginalnych styropianów, jest certyfikat przyznany przez Europejskie Centrum Jakości i Promocji Regionalnej, właśnie za produkty z gamy ”Styropian w ciepłe kropki”.

styropian dalmatyńczykKropkowany polistyren Termo Organiki, dzieli się na pięć grup, ze względu na zastosowanie (w każdej z nich znajduje się po kilka produktów o różnych właściwościach): ŚCIANA, DACH-PODŁOGA, FUNDAMENT, PARKING oraz STYROPIANY SPECJALNE. Nazwy, z wyjątkiem tej ostatniej, są raczej mało enigmatyczne, więc wszystko powinno być jasne, a dokładne parametry poszczególnych płyt można znaleźć na stronie producenta. Wracając do styropianów specjalnych, w grupie dostępne są trzy produkty:

  • płyty styropianowe SUPERPODDASZE, przeznaczone są do wykonania izolacji między krokwiami,
  • płyty styropianowe SUPERSTROPODACH, laminowane papą (jedno- lub dwustronnie), stosowane jako izolacja cieplna stropodachów pełnych i dachów na podłożu betonowym lub z blachy trapezowej,
  • płyty styropianowe XPS – styropian ekstrudowany, przeznaczony do miejsc mocno obciążonych i narażonych na działanie wilgoci.

Trzeba przyznać, że kropki na styropianie, to dość interesujący ruch marketingowy, mający na celu wyraźne odróżnienie produktów Termo Organiki od propozycji konkurencyjnych. Kropki mają być znakiem najwyższej jakości, a jeśli ufać opiniom ITB oraz ECJiPR, tak właśnie jest, dlatego warto rozważyć zakup tego outsidera wśród styropianów.

Jestem ciekawy zdania osób, które już miały okazję korzystać ze ”styropianów w ciepłe kropki”. Zachęcam do komentowania poniżej.