Szklany basen wiszący 35 metrów nad ziemią3 - FachowaBudowa_PLW sąsiedztwie amerykańskiej ambasady w Londynie (dzielnica Nine Elms, okolice Battersea Power Station), rusza nowa inwestycja o nazwie Embassy Gardens. Dwa nowe budynki, będą mieściły 200 luksusowych apartamentów, a także biura i przestrzenie handlowo-usługowe. Nic niezwykłego jak na brytyjską stolicę, jednak spoglądając na projekt, od razu widzimy, że nie będzie to konstrukcja, obok której można przejść obojętnie. Pomiędzy budynkami, na wysokości 35m, powstanie szklany basen.

Zbiornik ma być wykonany ze szkła o grubości 8 cali (20.32 cm) i mieć wymiary: 25m x 5m x 3m. Tylko mieszkańcy budynków będą mogli z niego korzystać…. oczywiście, jeśli się odważą. Dla osób o słabszych nerwach będzie też kryty zbiornik w budynku. Łącznik w formie szklanego basenu będzie pierwszym tego typu obiektem na świecie.

Czy to jest bezpieczne?Szklany basen wiszący 35 metrów nad ziemią2 - FachowaBudowa_PL
Projekt bez dwóch zdań robi wrażenie. Pytanie, czy aby na pewno basen na wysokościach będzie bezpieczny? Wystarczy drobny błąd w obliczeniach, niedokładność jednego z robotników….
Ok, może niepotrzebnie bawię się w czarnowidztwo 🙂 ale patrząc na to cudo po prostu wyobraźnia sama podsuwa różne czarne scenariusze. Jestem ciekawy co myślicie. Może wypowie się jakiś budowlaniec? Zachęcamy do dyskusji w komentarzach.