Jak znaleźć architekta wnętrz, który spełni nasze oczekiwania? Co trzeba wiedzieć na początku współpracy? O tych zagadnieniach piszemy w pierwszej części cyklu artykułów dotyczących aranżacji wnętrz.

Współpraca z architektem wnętrz krok po kroku cz.1Zacznij od siebie

Zanim rozpoczniesz proces szukania właściwego architekta, zastanów się nad własną wizją wymarzonego wnętrza. Jaki styl jest Ci najbliższy? Z pomocą przychodzi internet – tu znajdziesz wiele ciekawych inspiracji i rozwiązań.

Ważnym elementem jest też dookreślenie budżetu, jaki jesteś w stanie przeznaczyć na urządzenie danych wnętrz. Jest to istotne z punktu widzenia architekta, który będzie wiedzieć jakie meble, lampy oraz inne elementy wykończenia wybierać, by odpowiadały Twoim finansowym założeniom.

Szukamy!

Współpraca z architektem wnętrz krok po kroku cz.1_v2Jeśli sprecyzujesz swoją wizję oraz dookreślisz budżet, możesz zacząć rozglądać się za architektem wnętrz. Warto na początku poszukać biur w Twojej okolicy, gdyż z łatwością będziesz mógł umówić się na spotkanie. Aby sprawdzić czy architekt wnętrz sprosta naszym oczekiwaniom, należy przejrzeć jego portfolio i zastanowić się, czy jego styl projektowania odpowiada naszej wizji.

Choć wybór architekta z okolic ma swoje plusy, to nie warto zamykać się na współpracę online. Możemy trafić na kogoś, kto zrozumie nasz gust jak nikt inny i ten fakt na pewno wynagrodzi nam brak możliwości szybkiego spotkania twarzą w twarz.

O innych aspektach współpracy z architektem wnętrz napiszemy w kolejnym artykule. Zapraszamy do dyskusji w komentarzach pod tekstem!