Jeśli już wybrałeś właściwego architekta lub biuro projektowe, czas na pierwsze spotkanie i ustalenie konkretów. W tym artykule podpowiadamy, o co zapytać specjalistę i czego warto bezwzględnie wymagać.

Współpraca z architektem wnętrz krok po kroku cz.2 - FachowaBudowaNa dobry początek

Pierwsza rozmowa to z reguły szczegółowy wywiad architekta dotyczący Twojej wizji, funkcjonalności poszczególnych pomieszczeń, budżetu. Tak jak wspominaliśmy w poprzednim tekście, warto się do tego przygotować, by na późniejszym etapie nie było nieporozumień.

Co wchodzi w skład usługi?

Z reguły po podpisaniu umowy architekt dostarcza następujące elementy:Współpraca z architektem wnętrz krok po kroku cz.2_v2 - FachowaBudowa

– Od 2 – 3 propozycji projektu wnętrza danego pomieszczenia (proste trójwymiarowe rysunki z uwzględnieniem rozmieszczenia mebli i innych elementów).

– Po akceptacji projektu i wprowadzeniu poprawek, inwestor otrzymuje koncepcyjny projekt wnętrza (trójwymiarowy rysunek, w którym zawarte są takie informacje jak: kolor i typ materiałów, rodzaj oświetlenia).

– Następnie architekt może wykonać rysunki techniczne dla wykonawców (czyli m.in. rozmieszczenie ścian działowych, projekty sufitów podwieszanych, rozmieszczenie punktów elektrycznych etc.)

– Kolejny etap to projekt wykonawczy czyli projekt wnętrza z uwzględnieniem takich szczegółów jak użyte materiały (ilość, nazwa, miejsce zakupu), kolorystyka ścian i podłóg, schemat ułożenia płytek etc.).

Warto pamiętać, że w cenę wykonania projektu wliczone są najczęściej dwa nadzory autorskie na budowie. Za kolejne godziny trzeba z reguły zapłacić dodatkowo.