W kolejny artykule zweryfikujemy prawdy i mity o tym, jak dbać o okna dachowe zimą. Zapraszamy do lektury i dyskusji w komentarzach pod tym wpisem.

Wszystko, co chciałbyś wiedzieć o oknach dachowych cz.2 - FachowaBudowa.PLCzy z okien dachowych trudno usunąć śnieg?

Zdania na ten temat są podzielone. Część ekspertów uważa, że ze względu na doskonałe parametry termoizolacyjne śnieg zalega na tego typu oknach i nie topnieje. Jednak inni dementują te poglądy twierdząc, że śnieg zalega, ale na oknach, które zamontowane są w pomieszczeniach nieogrzewanych. Warto pamiętać, że jeśli okna znajdują się od strony południowej – śnieg na pewno będzie topniał samoistnie. Natomiast dłużej będzie zalegał na oknach znajdujących się od strony północnej. Wówczas, przy dużych opadach, jedyną opcją jego usunięcia jest wejście na dach.

Kiedy okna dachowe mogą przemarzać?

Przemarzanie okien dachowych zdarza się, jeśli zostały one zamontowane w pomieszczeniach nieogrzewanych lub niedogrzanych. Inną przyczyną może być niewłaściwa instalacja, rozszczelnienie okna w wyniku jego użytkowania, niedokładne domknięcie lub zła konstrukcja wnęki okiennej. Obecnie jednak coraz rzadziej zdarza się przemarzanie okien dachowych, gdyż producenci proponują coraz to nowsze rozwiązania posiadające szyby o wysokim współczynniku oporu cieplnego.

 

Może Cię zainteresować:

Wszystko, co chciałbyś wiedzieć o oknach dachowych, ale bałeś się zapytać cz. 1