Przed zakupem okien dachowych, warto poznać m.in. wszystkie ich typy dostępne na rynku. Pozwoli to na optymalny dobór produktu do charakteru naszej inwestycji.

wszystko o oknach dachowych cz.3 - FachowaBudowa.PLMożliwości i typy okien połaciowych

Wśród szerokiej oferty okien dachowych znajdziemy okna uchylno-obrotowe, które nie tylko gwarantują dobry widok, ale też pozwalają na umycie szyb od zewnątrz. Na uwagę zasługują też okna kolankowe, które montowane są w ścianie pionowej jako dodatkowy element przedłużający okno dachowe. Dzięki takiemu rozwiązaniu uzyskamy efekt bardzo dobrze doświetlonego pomieszczenia. Wymagający inwestorzy z pewnością docenią dwuskrzydłowe okna dachowe, które po otwarciu tworzą balkon. Takie rozwiązanie gwarantuje dużo światła i nieograniczony widok.

Zadbaj o grzejniki!

Jeśli wybierzemy już odpowiednie okna połaciowe, zadbajmy o to, żeby przy każdym z nich znalazł się grzejnik. Zwracają na to uwagę użytkownicy tego typu okien i potwierdzają to również eksperci. Dlaczego jest to takie ważne? Otóż dzięki umieszczeniu grzejnika zapewnimy prawidłową cyrkulację ciepłego powietrza we wnęce okiennej. W ten sposób możemy zapobiec kondensacji pary wodnej na szybach.

Przeczytaj również

Wszystko, co chciałbyś wiedzieć o oknach dachowych, ale bałeś się zapytać cz. 1
Wszystko, co chciałbyś wiedzieć o oknach dachowych… cz. 2 Zima zła…