W ostatnim artykule dotyczącym okien dachowych potwierdzimy 3 obiegowe opinie dotyczące tych produktów. Czekamy na Wasze komentarze pod tym wpisem i sugestie, jakie inne zagadnienia związane z tym tematem, warto byłoby poruszyć na naszym blogu. Zapraszamy do lektury i dyskusji!

Wszystko, co chciałbyś wiedzieć o oknach dachowych, a bałeś się zapytać cz. 4Okna połaciowe brudzą się szybciej!

Niestety to prawda. Eksperci potwierdzają, że na tego typu powierzchniach łatwiej osadza się kurz. Jednak dla równowagi dodają, że nawet najmniejsze opady deszczu mogą zmyć zanieczyszczenia. Aby ułatwić sobie utrzymanie w czystości tego typu okien, warto postawić na produkty posiadające szyby łatwo zmywalne. Innym rozwiązaniem są specjalne zasuwki blokujące skrzydło, sprawiające, że mycie okien połaciowych jest łatwe i przyjemne.

Lepsze doświetlenie uzyskasz montując więcej małych okien niż jedno większe

Większa liczba mniejszych okien pozwala na równomierny rozkład światła. Przy czym należy pamiętać, że wpływa na to także wysokość ich zamontowania – im wyżej, tym lepsze doświetlenie. Na koniec warto dodać, że powierzchnia okien dachowych powinna stanowić ok. 10% powierzchni pokoju.

O szyby deszcz dzwoni, deszcz dzwoni jesienny…zwłaszcza przy oknach połaciowych

To kolejna prawdziwa obiegowa opinia na temat okien dachowych. Podczas gradu lub intensywnych opadów deszczu hałas może być bardzo uciążliwy. Możemy jednak ograniczyć ten negatywny efekt, kupując okna z pakietem wyciszania deszczu lub instalując roletę zewnętrzną.

 

Przeczytaj też:

Wszystko, co chciałbyś wiedzieć o oknach dachowych, a bałeś się zapytać cz. 3

Wszystko, co chciałbyś wiedzieć o oknach dachowych, a bałeś się zapytać cz. 2

Wszystko, co chciałbyś wiedzieć o oknach dachowych, a bałeś się zapytać cz. 1