Jeśli chcecie zaplanować ogrzewanie Waszego domu lub mieszkania grzejnikami elektrycznymi, sprawdźcie, jakie macie możliwości!

Wybieramy grzjnik elektryczny - konwektorowy - FachowaBudowa.PLPostaw na szybkie ogrzewanie!

W tym przypadku warto wybrać grzejnik konwektorowy, który jaka sama nazwa wskazuje, większość ciepła oddaje przez konwekcję. Ważny jest też wybór modelu obiegu powietrza wokół elementów grzejnych: może być on realizowany w sposób naturalny lub poprzez wentylator. Postawienie na grzejnik konwektorowy z wentylatorem, pozwala na błyskawiczne ogrzanie danego pomieszczenia.

Grzejnik promieniujący i podobieństwa do ogrzewania podłogowego

Tego typu grzejnik całe ciepło wypromieniowuje do Wybieramy grzjnik elektryczny - promieniujący - FachowaBudowa.PLprzedmiotów i przegród, które go otaczają. Podobnie działają bardzo popularne obecnie ogrzewania podłogowe oraz ścienne. Jakie są różnice? Po pierwsze powierzchnia grzejnika promieniującego może mieć wyższą temperaturę, po drugie bezwładność jest mniejsza niż w wymienionych powyżej typach ogrzewania płaszczyznowego.

Jeśli ważna jest dla Ciebie estetyka, z pewnością docenisz jego wygląd – jest bardziej płaski niż zwykły grzejnik wodny, często występuje jako płaskie panele albo płyty o znacznej powierzchni.

Suszarka do ręczników jako uzupełnienie

Wybieramy grzjnik elektryczny - suszarka - FachowaBudowa.PLTego typu grzejnik nie dostarczy całkowitego potrzebnego ciepła do łazienki, ale może być uzupełnieniem ogrzewania. Suszarki elektryczne są podobne z wyglądu do wodnych grzejników drabinkowych, ale występują pewne różnice: we wnętrzu ich rurek znajduje się powietrze i grzałka elektryczna. Co więcej, podłącza się je wtyczką do gniazda na napięcie 230 V.