Wymiana okien na nowe to inwestycja w ciepło i mniejsze koszty za ogrzewanie.

Zakupu okien trzeba jednak dokonać starannie, aby zbyt mocno nie nadwyrężyć naszego portfela!

Szukając firmy zajmującej się sprzedażą i wymianą okien, warto wybierać wśród ofert, które zawierają również montaż parapetów i rolet. Powierzenie tego jednej firmie zmniejszy całościowy koszt montażu.

Jeśli zależy nam na oknach oszczędnych, warto zainwestować w okna pięciokomorowe, dla których uzupełnieniem poprawiającym izolację cieplną mogą być wkładki docieplające w profilu ramy i potrójny układ uszczelek.

Obecnie produkowane okna posiadają szyby zespolone, czyli składające się z dwóch lub trzech tafli szkła, które rozdziela ramka dystansowa o szerokości do max 16 mm.  Szerokość szczelin uzależniona jest od materiału, z jakiego wykonane jest okno oraz koloru profilu i wielkości okna.

Wybierając okna warto zwrócić uwagę również na takie elementy jak klamki, kolor oraz współczynnik przenikania ciepła. Decydując np. o kolorze stolarki warto nawiązać do koloru elewacji, dachu, obróbki blacharskiej, ale również do wykończenia wewnątrz domu tj. do mebli, podłogi itp. Wzmocni to ostateczny efekt wizualny i atrakcyjność pomieszczenia.

Tyle na dzisiaj, a już w za tydzień kolejne porady związane z wymianą okien. Zastanowimy się jakie okna wybrać:  PVC, drewniane czy aluminiowe.