Wymiana okien cz.2 - FachowaBudowa.plBogata oferta polskich sprzedawców okien często dla nas, klientów oznacza kłopot z wyborem. Co jest najlepsze dla Ciebie? Okna PVC, drewniane, czy aluminiowe? Wszystko zależy od gustów, ale także od właściwości poszczególnych produktów.

 

Okna aluminiowe charakteryzują się bardzo długim czasem użytkowania, ale przeznaczone są raczej do budynków np. użyteczności publicznej, a nie domów jednorodzinnych. Ten rodzaj okien wiąże się również z dość dużym wydatkiem.

Profile aluminiowe wykazują wysoką izolacyjność termiczną, a same okna są stabilne, estetyczne, mocno odporne na uwarunkowania atmosferyczne. Okna aluminiowe nie wymagają również częstej pielęgnacji.

Okna PVC cieszą się największą popularnością wśród klientów, co jest wypadkową atrakcyjnej ceny i łatwości w użytkowaniu. Ramy są odporne na korozję, a same okna PVC są również dostępne wraz z okleinami drewnopodobnymi. Okna PVC łatwo utrzymać w czystości.

Okna drewniane posiadają dobre parametry izolacyjności termicznej, ale wymagają okresowego odnawiania (średnio co 5 lat). Zaletą tych okien jest niepowtarzalny wygląd, jaki nadają każdemu budynkowi, a samo drewno jest odporne na nagrzewanie słonecznie.

Wybór nadal spoczywa na Tobie, ale mam nadzieję, że będzie teraz nieco prostszy.