Wymiana okien cz.3 - FachowaBudowa.plJeśli już zdecydowaliśmy, jaki rodzaj okien najbardziej odpowiada naszym potrzebom i gustom, warto dowiedzieć się więcej na temat stolarki okiennej i zabezpieczeniom antywłamaniowym.

 

Okna i drzwi balkonowe mogą być łakomym kąskiem dla złodziei, dlatego wiele rodzin, szczególnie tych mieszkających na parterze lub w domach jednorodzinnych, poza estetyką i względami wizualnym, powinno kierować się przy zakupie okna dostępnym zabezpieczeniom, tak, aby produkt stawiał opór jak najdłużej.

Okna o podwyższonej odporności antywłamaniowej są wyposażone w rożne rozwiązania techniczne, rozmieszczone na całym obwodzie okucia.

W przypadku wyboru stolarki okiennej, producenci oferują zwykle kilkanaście podstawowych kolorów, jednak bywa, że kolory niestandardowe bądź drewnopodobne, wiążą się z stosunkowo wysokimi dopłatami. Warto również wspomnieć o ofercie okien dwukolorowych, które pozwalają dopasować stolarkę kolorem jednocześnie do wnętrza oraz elewacji domu.

Atrakcyjna oferta to taka, która obejmuje cały produkt, a więc konstrukcję, szczelność pakietów, okucia, powłokę lakierniczą itp.

To tyle z naszej strony. Operacja wymiana okien – zakończona. Tym artykułem kończymy naszą serię. Jeżeli macie jakieś ciekawe doświadczenia, informacje związane z tematem – komentujcie poniżej.